FAQ

Masz Pytania?

Pomerania Trail to biegowe wyzwanie po jednych z najcięższych szlaków kaszub! Podczas zawodów rozgrywanych jest parę tras, na których każdy znajdzie coś dla siebie, poczynając od debiutantów czy weteranów ultra. To wyzwanie, które pozwala zmierzyć się ze swoimi słabościami i pokonać ograniczenia. To przygoda, o której nie zapomnisz do końca życia.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomerania Sports, które wspólnymi siłami wraz z lokalnymi ośrodkami sportu buduje dla Was niepowtarzalne eventy w północnej części Polski.

 • 12 km Bieg oraz Nordic Walking
 • 25 km Bieg oraz Nordic Walking
 • 43 km Bieg
 • 63 km Bieg

Najpierw musisz założyć konto na stronie www.zapisy.pomerania-sports.pl ! Następnie potwierdzacie maila i logujecie się na swoje konto. Wtedy należy znaleźć wydarzenie Pomerania Trail oraz dystans, w którym chcielibyście wziąć udział. Po wybraniu wydarzenia zaznaczacie trasę i przechodzicie do płatności PayU. Dopiero po opłaceniu wpisowego przez PayU, znajdziecie się na liście startowej.

Zapisy kończą się zazwyczaj 3 dni przed zawodami. Możliwe, że w dzień zawodów będą odbywały się zapisy, jeśli będą jeszcze dostępne miejsca na listach startowych.

W pakiecie startowym znajdziecie:

 • torbę eko Pomerania Trail,
 • buff Pomerania Trail 2021,
 • baton energetyczny,
 • kupon na posiłek po zawodach,
 • w pełni oznaczoną trasę (znaki, szarfy, stewardzi)
 • elektroniczny pomiar czasu + chip dla uczestnika
 • Tracker do śledzenia rywalizacji LIVE (tylko dystans PT63)
 • Tracking rywalizacji LIVE przez aplikację ŚledźGPS (android/IOS) na trasach PT25, Pt43 i PT12 (darmowy przez smartfon)
 • pomoc medyczną w czasie trwania Biegu
 • numer startowy
 • medal Finishera
 • napoje i wyposażone punkty żywieniowe na trasie (do wyczerpania zapasów)
 • ciepły posiłek na mecie w wyznaczonej strefie cateringowej
 • piwo Lech Free 
 • nagrody rzeczowe dla co najmniej trzech najlepszych uczestników na każdym z dystansów
 • obsługę fotograficzną i video biegu
 • trofea/medale dla zwycięzców danych kategorii
 • inne świadczenia w miarę możliwości finansowych organizatora 🙂

Pakiet Startowy można odebrać w piątek (dzień przed zawodami) od godziny 19.00 do 21.00 oraz w dniu zawodów od godziny 7:00. 

Biuro zawodów znajduje się w budynku Stajni Barłomino, ul. Słoneczna 12. 

Istnieje również możliwość odbioru pakietu startowego w Decathlon Kartuska (Gdańsk ul. Szczęśliwa) w piątek (8.10.2021) od godziny 18:00 do 20:00 . Tylko i wyłącznie po wysłaniu maila i dostaniu potwierdzania na trail@pomerania-sports.pl do godz. 23.59 we wtorek (5.10.2021) podając imię/nazwisko/dystans/rocznik.

Tak, możesz, ale tylko z wypisanym upoważnieniem odbioru oraz z wypełnionym i podpisanym osobiście przez danego uczestnika oświadczeniem. Takie dokumenty znajdziesz w zakładce PLIKI.

Każdy dystans ma przypisaną godzinę startu. Biegacze oraz Nordic Walking startują osobno. 

W przypadku wprowadzenia dodatkowych obostrzeń związanych z COVID-19 organizator rozdzieli starty na mniejsze grupy. Na dzień dzisiejszy każda grupa startowa może mieć 250 osób.

Jak najbardziej! W miasteczku zawodów będzie dostępna strefa cateringowa. Zapraszamy także do kibicowania w wyznaczonych punktach żywnościowych, jak również na starcie/mecie.

 

Na trasie w newralgicznych miejscach będą stali stewardzi, do których możesz się zgłosić. Na punktach żywnościowych oprócz stewardów będą wykwalifikowani medycy. Dodatkowo na trasie zawodów będzie krążył quad medyczny. W razie kontuzji należy zadzwonić na numer alarmowy widoczny na numerze startowym. Quad zwiezie uczestnika na najbliższy punkt żywnościowy, z którego zabierze Cię nasz samochód do miasteczka. W przypadku poważniejszej kontuzji, uczestnik transportowany jest karetką do najbliższego szpitala (Wejherowo).

W miasteczku zawodów będą dostępne namioty damsko-męskie, udostępnione w celu przebrania się.

Jeśli chodzi o prysznice – informacja wkrótce.

 

Do 7 dni przed wyznaczonym startem jest możliwy zwrot w wysokości 80% kwoty wpłaconej lub możliwość przepisania pakietu na inną osobę na tym samym dystansie. 

Zwroty przyjmujemy przez maila: trail@pomerania-sports.pl 

Zgłoś się do nas poprzez kontakt mailowy: trail@pomerania-sports.pl 🙂

Wolontariusze są u nas zawsze mile widziani i to dzięki Wam i Waszej pomocy możemy polepszać nasze eventy!

Pamiętaj, że musisz mieć ukończone 16 lat.

Możesz. Pamiętaj, żeby zachować ostrożność i nie przeszkadzać uczestnikom. Napisz do nas maila: trail@pomerania-sports.pl to otrzymasz akredytację. Z chęcią później udostępnimy Twoje prace 🙂

Tak! Napisz do nas maila: trail@pomerania-sports.pl. Vouchery przesyłamy w formie PDF. 

Wystarczy, że napiszesz do nas maila na adres: trail@pomerania-sports.pl z danymi do faktury.

Takie sytuacje praktycznie nie mają miejsca, ale … Napisz do nas od razu maila na: trail@pomerania-sports.pl 🙂

Wejdź w zakładkę PROGRAM, a następnie REGULAMIN – znajdziesz tam tabelę z opłatami poszczególnych dystansów.

Niestety, ale starty na evencie Pomerania Trail są tylko dla uczestników pełnoletnich.

Zdjęcia oraz materiał filmowy znajdziecie na naszym FB maksymalnie kilka dni po imprezie. 

W bazie zawodów (KJ Barłomino) nie mamy takiej możliwości. Jednak udostępniamy dla Was halę sportową (GOSRiT Luzino przy ul. Adama Mickiewicza 22 w Luzinie) od godz. 20:00 (piątek 8:10.2021) do godz. 8:00 (sobota 9.10.2021). Każdy uczestnik musi posiadać własną karimatę i śpiwór. Dostęp do toalet i pryszniców jest darmowy. 


Rezerwacja miejsc noclegowych odbywa się tylko i wyłącznie przez maila trail@pomerania-sports.pl do godz. 23.59 we wtorek (5.9.2021). Prośba o podanie imienia/nazwiska/dystansu. 

Hala sportowa mieści się 5 km od startu/mety zawodów. Organizatorzy nie zapewniają transportu na miejsce zawodów.